gastronot

yeme-içme kültürüne dair...

Fotoğrafım
Ad:
Konum: İstanbul, Turkey

Merhaba, ben Bahar Yaka. 36 yıllık hayatımın 24 yılını doğduğum şehir olan İzmir'de geçirdim. Yemek yapmayı ve yemeyi çok seven, her öğünün adeta ritüel olduğu bir ailede büyüdüm. Herkesin bulunmak için büyük özen gösterdiği akşam yemeklerinin, geç vakit yapılan pazar kahvaltılarının tadı hala damağımdadır. Balkan kökenli bir ailenin 2. kuşak İzmir'lisi olarak, damağım hem Akdeniz mutfağının eşsiz lezzetleriyle tanıştı hem de Trakya mutfağının ot kokulu yemeklerinden tattı. Böylece yemek ve içmek hayatta en çok sevdiğim şeylerin başında yeraldı. Yaşım ilerledikçe şarapla tanıştım. Hatta tanışmakla kalmayıp kendi şarabımı yapmaya başladım. Şarabın en yakın dostu olan peynir ise, asla vazgeçemeyeceklerim arasındaydı. Her yeni tadın içindekini keşfetmek ve onu denemek en büyük hobilerimden oldu. Bu site sayesinde de bildiklerimi sizlerle paylaştım.

Perşembe, Kasım 11, 2010

Bir kitap da sevgili Işıl'dan : )


Bu yıl, yemek dünyasına önemli çalışmalar dahil oldu. Bazı mutfak tutkunları, yıllardır bloglarda sanal alemle paylaştıklarını kağıda döktü, ebedileştirdi. Çok da iyi oldu.
Çünkü mutfakta çeşitlilik, fikir, yaratıcılık, kültür, zevk ve coğrafya ne kadar fazlaysa; ilerleme, gelişme, yenilenme ve eskiyi koruma o kadar yoğun yaşanacaktır. Böyle bir mutfakta her damak farklı bir tat alacak, her yürek farklı atacak ve her el farklı bir tat katacak... Ama en önemlisi, o mutfak sonsuza kadar yaşayacak. Tenceresi hep kaynayacak, fırınından nefis kokular yayılacak ve o kokuyu alan her çocuk bunu farkında olmadan bile geleceğe taşıyacak.
İşte bu blogger'lardan biri de sevgili Işıl. Onu tanıdığımdan beri (hatta öncesi var...) kendini pastacılık sanatına adamış biri O. Işıl da bu yıl benim gibi, birikimlerini kalıcı kaynaklarda paylaşmayı tercih etti ve ilk kitabını çıkardı. Tatlı, eğlenceli, mutluluk verici bu tecrübeye sahip olmak isteyenlere tavsiye ederim.

6 Comments:

Blogger hanimiş said...

Teşekkür ederim Bahar desteğin için...

Ortak bir heyecanımız var seninle. Bazen keşke hala Bakırköy'de olsan diye düşünüyorum. O zaman hemen kaçıp gelebilirdim bir kahveni içmeye.

11/11/2010 11:21:00 ÖS  
Blogger gastronot said...

elbette içeriz : ) bunun için Bakırköy de olmak şart değil : )

11/12/2010 12:52:00 ÖS  
Blogger aaaaaa said...

http://www.ju.edu.jo/home.aspx
Jordan University
[url]http://www.ju.edu.jo[/url]

10/31/2016 04:25:00 ÖS  
Blogger ركن كلين said...

خدمات شركة ركن كلين للخدمات المنزلية بالرياض
شركة تنظيف فلل بالرياض
شركة تنظيف واجهات بالرياض
شركة تنظيف كنب بالرياض
شركة تنظيف موكيت بالرياض

10/05/2018 12:31:00 ÖÖ  
Blogger sandy said...


شركة نقل اثاث من الرياض الى الامارات
لاننا افضل شركات شحن الاثاث فدائما خدماتنا هى الافضل
شركة شحن عفش من الرياض الى الاردن

افضل شركة نقل عفش بجدة اتصل بنا الان للحصول على افضل الخدمات لاننا الافضل دائما ونعمل على الاستعانة بافضل العمالة المدربة على نقل العفش و فك وتغليف الاثاث لاننا افضل شركة نقل اثاث بجدة

ارخص شركة نقل عفش بجدة


12/13/2018 01:07:00 ÖÖ  
Blogger Lutfi Kurniawan said...

Everything I saw in you, as I once thought of my old lover who had stopped in my love affair

Obat Hematuria
Cara Melancarkan Haid
Cara Menyembuhkan Pilek Menahun
Pengobatan Tipes Pada Anak
Obat Diabetes Paling Ampuh

1/29/2019 11:14:00 ÖÖ  

Yorum Gönder

<< Home

Free Web Site Counter
Website Counter