gastronot

yeme-içme kültürüne dair...

Fotoğrafım
Ad:
Konum: İstanbul, Turkey

Merhaba, ben Bahar Yaka. 36 yıllık hayatımın 24 yılını doğduğum şehir olan İzmir'de geçirdim. Yemek yapmayı ve yemeyi çok seven, her öğünün adeta ritüel olduğu bir ailede büyüdüm. Herkesin bulunmak için büyük özen gösterdiği akşam yemeklerinin, geç vakit yapılan pazar kahvaltılarının tadı hala damağımdadır. Balkan kökenli bir ailenin 2. kuşak İzmir'lisi olarak, damağım hem Akdeniz mutfağının eşsiz lezzetleriyle tanıştı hem de Trakya mutfağının ot kokulu yemeklerinden tattı. Böylece yemek ve içmek hayatta en çok sevdiğim şeylerin başında yeraldı. Yaşım ilerledikçe şarapla tanıştım. Hatta tanışmakla kalmayıp kendi şarabımı yapmaya başladım. Şarabın en yakın dostu olan peynir ise, asla vazgeçemeyeceklerim arasındaydı. Her yeni tadın içindekini keşfetmek ve onu denemek en büyük hobilerimden oldu. Bu site sayesinde de bildiklerimi sizlerle paylaştım.

Cuma, Nisan 21, 2006

Benim dükkanın olmazsa olmazlarından, kuşüzümlü beze...

4 Comments:

Blogger hanimiş said...

Merhabalar..
Bugün oralara kadar gelip de bu bezeleri yemedim ya saatlerdir aklımda! Çok pişmanım. Hakkım saklı mıdır? Yine gelsem bunları da tadabilir miyim? sevgiler..

7/05/2006 10:24:00 ÖS  
Blogger gastronot said...

Sevgili Işıl,
Tüm yemediklerinde hakkın saklıdır merak etme. Sen yeter ki yine gel. Kızlar mini pastalarına bayıldılar. Kelebekleri yiyebileceklerine önce inanmadılar sonra çok sevindiler. Tekrar teşekkürler.
bahar

7/06/2006 11:34:00 ÖÖ  
Anonymous Adsız said...

You have an outstanding good and well structured site. I enjoyed browsing through it Atopic dermatitis Tooth whitening gel syringe Firewall+free+scan+virus Chevrolet commercial winter spring o6 tiffany hamilton watch bmw car ireland used Forex micro lots Charcoal tote bag http://www.officeshelves.info/chrome3shelves.html Cleaning stained bathtubs Mitsubishi montero sport 2001 repair report http://www.neurontinalternative.info/Kid_friendly_wireless_plans.html Bmw k 75 And provigil Bmw vehicle service schedule

2/17/2007 02:51:00 ÖÖ  
Blogger Unknown said...

longchamp outlet
michael kors
ray ban sunglasses
jordan shoes
michael kors uk
air jordans
christian louboutin shoes
ralph lauren
hollister kids
air max uk
jordan retro 11
michael kors outlet
retro jordans 13
ray ban glasses
coach factory outlet
michael kors handbags
tods shoes outlet
nba jerseys
jordan 4s
fitflop
oakley outlet
kate spade purses
coco chanel
pandora rings
michael kors
jordan 4 retro
coach outlet
louis vuitton
burberry sale
michael kors watches
louis vuitton handbags
gucci outlet
louis vuitton
fendi bags
michael kors outlet
jordan 11 snakeskin
20150629xiong

6/29/2015 10:26:00 ÖÖ  

Yorum Gönder

Links to this post:

Bağlantı Oluştur

<< Home

Free Web Site Counter
Website Counter